NOREW - GALERIA

NASI PODOPIECZNI W WALCE O MEDALE

W Kamieniu Pomorskim 26 września 2014r. odbyła się VII Ponadregionalna Olimpiada Specjalna dla Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie zorganizowana przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kamieniu Pomorskim. Na płycie głównej Stadionu Miejskiego zostały przeprowadzone zawody sportowe. Wśród uczestników z całej Polski byli także wszyscy nasi wychowankowie i uczniowie. Rywalizacja odbyła się w 10 dyscyplinach sportowych. Uczniowie i wychowankowie bardzo chętnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w różnych konkurencjach. Z ich twarzy nie znikał uśmiech niezależnie od tego czy start w danej konkurencji zakończył się porażką czy sukcesem.

I tak, nasi reprezentanci zdobyli:

 • w konkurencji rzut piłką do kosza mężczyzn
  I miejsce – Dariusz Dranka,

 • w konkurencji bieg na 60m chłopców
  I miejsce – Mirosław Pilarczyk,
  II miejsce - Michał Gajewski,

 • w konkurencji slalom na wózkach
  I miejsce - Żaneta Blicharz,
  II miejsce - Marcin Dzięcioł,
  III miejsce - Kacper Domżała,

 • w konkurencji skok w dal dziewcząt
  II miejsce - Ewa Biegańska,

 • w konkurencji rzut piłeczką palantową dziewcząt
  III miejsce - Aleksandra Oszkiel,

 • w konkurencji bieg na 60m dziewcząt
  III miejsce – Weronika Wawryszuk,

W konkurencji zespołowej przeciąganie liny zajęliśmy II miejsce.

Organizatorzy imprezy zagwarantowali wspaniałą zabawę, pakiet niezapomnianych przeżyć oraz zdrową rywalizację. Nie zapomniano również o ciepłym poczęstunku, czyli przepysznej grochówce, bigosie, kiełbaskach i oczywiście deserze w postaci ciast i drożdżówek. Po tak wyczerpujących konkurencjach apetyt dopisywał wszystkim jak nigdy.
Dziękujemy organizatorom za wspaniałą zabawę, zawodnikom za udział i zaangażowanie, a pracownikom Ośrodka i Szkoły za przygotowanie zawodników i całej wycieczki.  

 
© 2015 NOREW